Светосавска академија

27.1.2024. године и у нашој школи "Драгиша Луковић Шпанац" обележен је Дан Светога Саве. Чланови хора и драмске секције извели су пригодну академију у част првог српског просветитеља, архимандрита, дипломате и књижевника, световно Растка Немањића, након замонашења Саве. Гости су се подсетили најзначајнијих података из живота једног од најзначајнијих Срба, а такође су чули и податке које можда нису знали раније као што су Савина ходочашћа у Палестину и ктиторски рад на манастирима. Пре саме академије свештеник је подсетио присутне да увек наставимо Савиним стопама јер је он јединствена личност у свету, а ми јединствени народ јер га као таквог заувек имамо и славимо.
На крају је присутне поздравио директор школе Дејан Срећковић, честитао свима школску славу и представио будуће колачаре-породицу Ђерасимовић.