Школскa управa Крагујевац организује такмичење у спеловању Spelling Bee

Програм Spelling Bee је такмичење у спеловању речи на енглеском језику намењено ученицима завршних разреда основне школе (ученици седмог и осмог разреда основне школе).

Такмичење се организује други пут и након добре праксе прве реализације, Центар за образовање Крагујевац жели да настави са овом лепом активношћу, а у циљу популаризације лингвистике, као науке и развијања језичких вештина.

Позивамо све основне школе са територије Школске управе Крагујевац да се пријаве и са својим ученицима узму учешће у овом такмичењу.

Свака школа треба да формира школски Spelling Bee тим од пет ученика и једног наставника енглеског језика.

Школа може пријавити највише два тима.

Пријављивање се врши слањем попуњеног пријавног листа Научном клубу најкасније до 08. марта 2024. године. на емаил адресу: naucniklubkg@centarzaobrazovanjekg.edu.rs

Такмичење ће се организовати у три круга: квалификације, полуфинале и финале.

Датуми и место реализације:

– Квалификације; 15. март 2024. године, од 12 часова у Сали скупштине града Крагујевца;

– Полуфинале; 12. април 2024. године, од 12 часова у Сали скупштине града Крагујевца;

– Финале; 10. мај 2024. године, од 12 часова у Сали скупштине града Крагујевца.

Након пријаве, свака школа ће добити распоред и термин такмичења (време почетка).

Првопласирана, другопласирана и трећепласирана екипа добиће награде и сертификате за остварена постигнућа на такмичењу. Сви наставници ће добити потврде за стручно усавршавање у установи.

Присуство публике је дозвољено и пожељно!

Дођите да на прави начин представите своју школу!

Дођите да се дружимо и да развијамо своје комуникационе вештине!