Meђународни фестивал дечије поезије

Ученица наше школе, Петра Дрманац 3/2 , заслужила је поштовање и дивљење на Међународном фестивалу дечије поезије одржаном 19. 4. у Бањалуци. Добила је специјалну награду ” Кључар Дјечијег царства”. Њена страст и таленат за писање су довели до тога да буде међу 73 финалиста од преко 4000 радова пристиглих из свих држава бивше Југославије. Изненађујуће је што је њена песма “Љубав” коју је написала на самом почетку свог путовања у свету поезије, успела да се пробије до финала. Њен успех треба да буде инспирација свим нашим ученицима да верују у своје способности и да наставе да истражују своју креативност. Овај фестивал је прилика да се подстакне љубав према поезији и креативном изражавању код наше деце. Ученици који су присуствовали фестивалу могли су да виде како њихови вршњаци деле своје мисли и емоције кроз стихове, што би требало да их подстакне да и сами истраже своје таленте и да се охрабре да пишу. Петра је пример како се труд и рад исплате, али и како се ученици могу развијати и напредовати кроз уметнички израз. Надамо се да ће њен пример мотивисати децу да се упусте у свет поезије и да открију снагу својих речи. Петра и њена учитељица Снежана Милошевић су не само представљали нашу школу у Бањалуци, већ су и успоставили важне контакте и пријатељства са другим песницима из различитих земаља. Њихово присуство на фестивалу није само било о похвали њиховог талента, већ и прилика да се размењују идеје, искуства и инспирација са другим креативним умовима. Ово искуство додатно наглашава важност умрежавања и сарадње у свету уметности, те позива све ученике да се отворе за нова искуства и да граде мостове са другима кроз своје стваралаштво.