„Читајмо гласно“ – Национални дан књиге

Поводом Националног дана књиге, 28. фебруара Друштво школских библиотекара Србије позива све ученике, учитеље и наставнике да се укључе у акцију ”Читајмо гласно”.

Читајмо гласно и ове године са ученицима у школској библиотеци, у учионици, испред школе, на игралишту, у парку, на тргу, на ливади… Сваке године све нас је више, поносни смо због тога!

Циљ ове заједничке активности јесте подстицање читања, као и неговање матерњег језика и културе читања, повезивање школске библиотеке и школе са локалном заједницом, повезивање са установама и удружењима која се баве афирмисањем културе и уметности, као и промоција рада и сарадње школских библиотекара.

Предлажемо читање наглас омиљених стихова, цитата, делова омиљених књига, као и разговор о прочитаном.